Wiadomo kto wybuduje kolejne odcinki drogi rowerowej na ul. Grunwaldzkiej

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie wybrała najkorzystniejszą ze złożonych w przetargu ofertę na wykonawcę kolejnych odcinków drogi rowerowej na ul. Grunwaldzkiej. Mają być gotowe już w przyszłym roku.

Inwestycja obejmie budowę nowej ścieżki rowerowej na fragmencie od skrzyżowania z ul. Słoneczną i Ostroroga do ul. Jugosłowiańskiej, a także połączenie pieszo-rowerowego z parku Manitiusa z ruchem rowerowym wzdłuż ulicy Wyspiańskiego.

W ramach prac wykonawca będzie musiał również wybudować nową sygnalizację świetlną na przejściu dla pieszych na wysokości ul. Marszałkowskiej, co ma poprawić bezpieczeństwo w okolicy. Przebudowane zostaną także istniejące sygnalizacje na skrzyżowaniach ul. Grunwaldzkiej z ulicami Palacza oraz Grochowskiej, a także na skrzyżowaniu ulic Wyspiańskiego i Reymonta. Wszystko po to, by system był zgrany z nowymi drogami rowerowymi oraz zapewniał bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

W ogłoszonym przez PIM przetargu za najkorzystniejszą uznano ofertę złożoną przez INFRADROG Chodzież Sp. z o.o. Prace przy budowie kolejnych odcinków mają zakończyć się w trzecim kwartale przyszłego roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA