Ul. Ogrodowa po remoncie

Autor: Codzienny Poznań AK fot. ZDM
REKLAMA

Ul. Ogrodowa na odcinku od ul. Półwiejskiej do ul. Krysiewicza ma już nową nawierzchnię jezdni i chodnika. Po zakończeniu prac możliwe było również wprowadzenie zmiany organizacji ruchu i sposobu parkowania.

Podobnie jak na innych staromiejskich uliczkach, nawierzchnię na ul. Ogrodowej wykonano z ciętej kostki brukowej. Dzięki temu zwiększa się komfort jazdy dla kierowców, a same przejazdy są o wiele bardziej ciche, co z kolei zmniejszy uciążliwości dla okolicznych mieszkańców. Jednocześnie zachowany został śródmiejski styl.

Po zakończeniu prac zmieniono również organizację ruchu. Po stronie południowej (bliżej Starego Browaru) wprowadzony został kontrapas rowerowy. Wprowadzono parkowanie równoległe na wyznaczonych miejscach postojowych - zarówno po południowej jak i północnej stronie. Pozwoliło to na poprawę widoczności na ulicy, która była znacznie ograniczona przy dotychczasowym rozwiązaniu, czyli parkowaniu skośnym.

Więcej przestrzeni dla siebie zyskali również piesi, którzy nie muszą się bać, że parkujące skośnie samochody zablokują im przejście chodnikiem.

W ubiegłym tygodniu wykonano oznakowanie pionowe i poziome.

Inwestycja to koszt ok. pół miliona złotych, z czego część została pokryta z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania. Użytkownicy mogą korzystać z nowej odsłony ul. Ogrodowej od dzisiaj.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA