Jak spędzić sobotę w Poznaniu?

Autor: Codzienny Poznań AK fot. archiwum redakcji
REKLAMA

To już ostatni moment, by znaleźć wymarzony prezent, ozdoby czy produkty na święta Bożego Narodzenia. Na Placu Wolności i Starym Rynku powoli dobiegają końca wydarzenia związane z Betlejem Poznańskim. Dzisiaj w godzinach popołudniowych ulicami centrum miasta przejdzie także Wielka Świąteczna Parada. Nie zabraknie również ciekawych targów rzemiosła, na których można znaleźć upragniony upominek czy ozdobę do domu.

Betlejem Poznańskie potrwa jeszcze tylko do niedzieli, 22 grudnia, dlatego to ostatni moment, by skorzystać z tegorocznych atrakcji. Na placu Wolności powstał kiermasz z charakterystycznymi drewnianymi domkami, w których swoją ofertę prezentują zarówno wystawcy z Polski jak i z innych, głównie europejskich państw. To okazja do spróbowania tradycyjnych potraw takich jak barszcz, pierogi czy bigos, a także przysmaków zagranicznych, w tym słynnych niemieckich kiełbas czy słodkich wyrobów z różnych państw. Popić można to grzańcem czy piwem. Na stoiskach dostępne są również ozdoby choinkowe, wyroby rękodzielnicze i wiele innych wyrobów, które sprawdzą się jako prezent pod choinkę. Nie brakuje również atrakcji, które co roku cieszą zarówno najmłodszych jak i dorosłych - karuzele dla dzieci oraz Diabelski Młyn, który stanął w rejonie fontanny Wolności i daje możliwość oglądania panoramy miasta.

Z kolei na Starym Rynku stanął kiermasz świąteczny, na którym polscy i zagraniczni wystawcy sprzedają zarówno produkty spożywcze, zwykle regionale wyroby i przysmaki, jak i ozdoby świąteczne czy wyroby rękodzielnicze. Tradycyjnie na Starym Rynku stanęła również Szopka Bożonarodzeniowa i po raz kolejny skrzynka na listy w ramach Poczy św. Mikołaja. W każdy weekend na najmłodszych odwiedzających będą czekać zimowe animacje oraz spotkania z postaciami z bajek. Dla „małych i dużych” występować będą także artyści ze swoim fire show „Świąteczna gorączka”.

Dziś ulicami miasta przjdzie także Wielka Świąteczna Parada, która wyruszy o godzinie 17:00 z Placu Wolności i przejdzie ul. Paderewskiego na Stary Rynek, gdzie na zgromadzonych będzie czekał Gwiazdor. O 18:00 przed poznańskim Ratuszem będzie można zobaczyć spektakl "Opowieść Mikołaja o zapomnianych zabawkach".

Ci, którzy nie znajdą wymarzonych prezentów czy wyrobów na stoiskach Betlejem poznańskiego powinni udać się na Design & Craft Market w Starym Browarze. Wydarzenie to skupia wiele młodych polskich firm, które oferują swoim klientom  szerokie spektrum dziedzin. Nie zabraknie wśród nich ceramiki, tekstyliów, zabawek  czy przedmiotów codziennego użytku. Na targach ponadto przedstawione zostaną najnowsze trendy modowe połączone z najwyższą jakością ręcznego wykonania każdej rzeczy. Sprawia to wrażenie wyjątkowości.

W Galerii na Dziedzińcu Starego Browaru czynna jest wystawa "Jestem dziełem sztuki" Daniela Lismore'a. Jego dzieła są połączeniem klasyki i historii sztuki z powszechnym… kiczem i banalnością. Łączy materiały, biżuterię i przedmioty o różnym pochodzeniu. Inspiruje się kulturami z całego świata - od Masajów po japońskie gejsze, przez style Marii Antoniny i… Davida Bowiego.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA