Grupa The United States Army Europe Band & Chorus dała świąteczny występ w Auli Artis

Autor: Maciej Kulczyński fot. UMP
REKLAMA

Amerykańscy muzycy z grupy The United States Army Europe Band & Chorus zaprezentowali się publiczności zgromadzonej w Auli Artis i dali świąteczny koncert wypełniony bożonarodzeniowymi hitami.

The United States Army Europe Band & Chorus ma swoją siedzibę w bazie wojskowej w Niemczech w miasteczku Sembach. Instrumentaliści zespołu odbywają misję wojskową w Europie, a wokaliści nie mają przydzielonych zadań wojskowych. Zespół daje koncerty na całym świecie i jest reprezentantem USA, jeżeli chodzi o utrzymywanie odpowiednich relacji sojuszniczych i partnerskich, w krajach w których występuje.

Występ w Poznaniu był pierwszym w tym mieście dla grupy nazywanej ambasadorami amerykańskiej muzyki. Środowy koncert był końcem świątecznej trasy, którą odbywał chór armii Stanów Zjednoczonych. Obecna na imprezie Katarzyna Kierzek-Koperska, zastępczyni prezydenta Poznania podkreśliła, że widowisko jest dowodem na dobrą współpracę partnerską pomiędzy Polską a amerykańskimi sojusznikami.

Orkiestra pod batutą majora Randy'ego Bartela dała prawdziwy show. Zagrano wiele świątecznych hitów, a jednym z najbardziej zapadających w pamięć momentów w całym wydarzeniu było wykonanie piosenki ,,You're Mean One, Mr. Grinch". Wtedy to na scenie pojawiła się postać Grincha, znana z tego że nienawidzi świąt Bożego Narodzenia. Cała aula wykonała potem wspólnie jedną z najpiękniejszych kolęd jaką jest ,,Silent Night”. Na scenie obecnych było około 50 muzyków, którzy mieli wsparcie w postaci 10-osobowego chóru. Oprócz amerykańskich artystów swoje umiejętności mogli zaprezentować muzycy z  Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania.

Na koniec zastępczyni prezydenta Poznania złożyła życzenia bożonarodzeniowe wszystkim obecnym na występie. Prosiła o pamięć dla osób nie mogących spędzać świąt w gronie rodzinnym, szczególnie dla polskich żołnierzy odbywających służbę poza granicami Polski.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA