Enea AZS Poznań z kolejną porażką na koncie

Autor: Oskar Glin fot. Hieronim Dymalski
REKLAMA

W ramach zaległej 2 kolejki Energi Basket Ligi rozegrany został mecz pomiędzy Enea AZS Poznań a Wisłą Kraków.Niestety, przyniósł on kolejną porażkę drużyny ze stolicy Wielkopolski.

Poznanianki bardzo dobrze rozpoczęły swój mecz obejmując prowadzenie. Niestety już w 2 minucie kontuzji stawu skokowego doznała podstawowa zawodniczka zespołu z Poznania Lea Miletić. Kontuzja wydawała się poważna, dlatego została od razu przetransportowana do szpitala.

Kolejnym ciosem był uraz Ginette Mfutili. Po jej zejściu zespół AZS-u nie wyglądał już tak dynamicznie, i zaczął się słabszy moment ich gry. Co prawda Ginette Mfutili powróciła na parkiet w 2 kwarcie gry, lecz poznanianki nie potrafiły odnaleźć swojego rytmu konstruowania akcji, o czym świadczy zaledwie 28% skuteczność z gry. 


Zawodniczki z Krakowa były świetnie przygotowane do tego meczu, bardzo dobrze kryły boisko, notując przy tym wiele przechwytów.

Pomimo tego zespół z wielkopolski walczył do samego końca, dając nadzieję kibicom, że pozostawienie cennych 2 punktów w Poznaniu. Na 3 minuty przed końcem spotkania na tablicy widniał wynik 52:57. Wtedy jednak ponownie zaczęły trafiać Wiślaczki a w szczególności Meskonyte oraz kapitan zespołu Magdalena Ziętara. 


Ostatecznie zespół Enea AZS Poznań przegrał 59:66. 


Szansę na przełamanie passy 4 meczy bez zwycięstwa poznanianki będą miały już w sobotę o godzinie 18:30, kiedy to zmierzą się na swoim terenie z zespołem DGT Politechniki Gdańskiej.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA