Enea AZS Poznań z kolejną porażką na koncie

W ramach zaległej 2 kolejki Energi Basket Ligi rozegrany został mecz pomiędzy Enea AZS Poznań a Wisłą Kraków.Niestety, przyniósł on kolejną porażkę drużyny ze stolicy Wielkopolski.

Poznanianki bardzo dobrze rozpoczęły swój mecz obejmując prowadzenie. Niestety już w 2 minucie kontuzji stawu skokowego doznała podstawowa zawodniczka zespołu z Poznania Lea Miletić. Kontuzja wydawała się poważna, dlatego została od razu przetransportowana do szpitala.

Kolejnym ciosem był uraz Ginette Mfutili. Po jej zejściu zespół AZS-u nie wyglądał już tak dynamicznie, i zaczął się słabszy moment ich gry. Co prawda Ginette Mfutili powróciła na parkiet w 2 kwarcie gry, lecz poznanianki nie potrafiły odnaleźć swojego rytmu konstruowania akcji, o czym świadczy zaledwie 28% skuteczność z gry.

Zawodniczki z Krakowa były świetnie przygotowane do tego meczu, bardzo dobrze kryły boisko, notując przy tym wiele przechwytów.

Pomimo tego zespół z wielkopolski walczył do samego końca, dając nadzieję kibicom, że pozostawienie cennych 2 punktów w Poznaniu. Na 3 minuty przed końcem spotkania na tablicy widniał wynik 52:57. Wtedy jednak ponownie zaczęły trafiać Wiślaczki a w szczególności Meskonyte oraz kapitan zespołu Magdalena Ziętara.

Ostatecznie zespół Enea AZS Poznań przegrał 59:66.

Szansę na przełamanie passy 4 meczy bez zwycięstwa poznanianki będą miały już w sobotę o godzinie 18:30, kiedy to zmierzą się na swoim terenie z zespołem DGT Politechniki Gdańskiej.