Zmienia się skwer abpa. Edwarda Likowskiego. Pierwszy etap prac dobiega końca

Autor: A. Karczewska fot. ZZM
REKLAMA

Zmienia się skwer abpa. Edwarda Likowskiego przy ul. Jana Pawła II. Teren jeszcze do niedawna był zaniedbany i w większości zarośnięty. Prace przy zagospodarowaniu tego miejsca rozpoczęły się w ubiegłym roku i aktualnie na ukończeniu jest ich pierwszy etap.

Inwestycja przeprowadzana jest na terenie o powierzchni 1,4 ha przy ul. Jana Pawła II w Poznaniu. W 2018 roku Zarząd Zieleni Miejskiej rozpoczął działania zmierzające do zagospodarowania i aranżacji terenu. W projekcie uwzględniono zieleń izolacyjną od strony ul. Jana Pawła II, by zapewnić wyższy komfort użytkowania.

Na samym skwerze powstają alejki z nawierzchni mineralnej, wokół których zaprojektowano trawy ozdobne i rośliny okrywowe.

Teren rekreacyjny skweru zaplanowano w rejonie głównego wejścia, czyli od strony ul. Jana Pawła II, gdzie umieszczony zostanie drewniany taras i miejsca do siedzenia. Dodatkowo, skwer będzie wyposażony w ławki, leżaki wypoczynkowe, zamgławiacz i kosze na śmieci.

Realizacja projektu rozpoczęła się w 2018 roku i jest kontynuowana także w obecnym. Na razie końca dobiega pierwszy etap, który obejmował budowę alejek, montaż ławek i koszy na śmieci. By zapewnić odpowiednie rozprowadzenie wody założono automatyczny system nawadniania.

Do tej pory posadzono również 6780 sztuk roślin okrywowych, 228 drzew liściastych, 306 sztuk różaneczników, 16875 sztuk kwiatów cebulowych, a także 1300 sztuk traw ozdobnych. Założono także hektar trawnika.

Koszt wykonanych prac to 1,1 mln złotych, z czego część została pokryta ze środków znajdujących się w dyspozycji Rady Osiedla Rataje. W przyszłym roku rozpocznie się budowa drewnianego tarasu, a także montaż leżaków wypoczynkowych oraz zamgławiacza.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA