Ponad 120 mandatów od początku roku za nieprawidłowe parkowanie tylko na jednej ulicy

Autor: A. Karczewska fot. straż miejska
REKLAMA

Regularne kontrole i konsekwentne karanie osób łamiących przepisy przyczyniły się do zaprowadzenia porządku na ul. Lwowskiej w Poznaniu, gdzie kierowcy notorycznie parkowali swoje samochody w nieprawidłowy sposób.

Straż miejska otrzymywała liczne zgłoszenia od mieszkańców skarżących się na kierowców nieprawidłowo parkujących swoje pojazdy, m.in. poprzez wjeżdżanie na chodnik.

Od początku roku regularnie na tej ulicy pojawiały się patrole straży miejskiej - nawet kilka razy w miesiącu. Regularnie osoby niestosujące się do obowiązujących przepisów były karane - łącznie od stycznia wystawiono na tej ulicy aż 123 mandaty karne i 34 wezwania. W szczególnych przypadkach kierowcy musieli pogodzić się z faktem, że ich pojazd został odholowany na parking strzeżony. Działo się tak w sytuacji, gdy nieprawidłowe parkowanie rażąco zagrażało bezpieczeństwu innych uczestników ruchu.

Cierpliwość mieszkańców, a także konsekwencja strażników miejskich opłaciła się - obecnie skala problemu jest zdecydowanie mniejsza niż jeszcze kilka miesięcy temu. Wystarczą działania doraźne i w razie potrzeb.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA