Budżetowa sesja Rady Miasta. Radni będą decydować o przyszłorocznym budżecie miejskim. O czym jeszcze?

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Dzisiejsza sesja Rady Miasta Poznania nazywana jest budżetową, a to dlatego, że głównym tematem rozmów będą kwestie finansowe w tym przede wszystkim budżet miasta oraz wieloletnia prognoza finansowa. Co jeszcze znalazło się w porządku dzisiejszych obrad?

Radni rozpoczną obrady od projektu uchwały, który wprowadza zmiany w zasadach wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Miasta Poznania. Kwestia ta jest jednak jedynie formalnością, ponieważ chodzi o… pomyłkę w tekście pierwotnym, gdzie pomylono numery rozdziałów.

Podczas posiedzenia radni będą również decydować w sprawach miejscowych planów zagospodarowania - chodzi tu o plany dla rejonu ul. Wieruszowskiej, Miśnieńskiej i Żmigrodzkiej, rejonu mostu Królowej Jadwigi w paśmie rzeki Warty. W przypadku tego drugiego chodzi o teren od ul. Królowej Jadwigi, do ul. Jordana, ograniczonego od wschodu skarpą os. Piastowskiego, a od zachodu ul. Droga Dębińska. Celem jest przede wszystkim ochrona terenów wzdłuż rzeki oraz podnoszenie atrakcyjności i jakości przestrzeni poprzez stworzenie bulwaru nadrzecznego wzdłuż jej biegu z widokiem na chronione historyczne panoramy miasta.

W porządku obraz Rady Miasta znalazły się również projekty w sprawie realizacji ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych Programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2019-2020 r., w sprawie ustalenia stawek dotacji przedmiotowych na 2020 rok do usług świadczonych przez Zakład Lasów Poznańskich oraz w sprawie ustalenia stawek dotacji przedmiotowej na 2020 rok do usług świadczonych przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.

Najważniejszymi tematami dzisiejszej sesji będą jednak te dotyczące projektu Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Poznania oraz w sprawie budżetu Miasta Poznania na 2020 rok. Koniec roku kalendarzowego wiąże się z koniecznością przyjęcia nowego budżetu miejskiego na kolejny rok.

Początek XXI (budżetowej) Sesji Rady Miasta Poznania o godz. 09:00 w Sali Sesyjnej im. Wojciecha Szczęsnego Kaczmarka Urzędu Miasta Poznania.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA