Niedziela handlowa, czyli duży ruch i korki przy centrach handlowych

Autor: Codzienny Poznań AK fot. poglądowa
REKLAMA

Dwie niedziele przed świętami Bożego Narodzenia są niedzielami handlowymi. W poniedziałek rozpocznie się ostatni pełen tydzień przed Wigilią, co oznacza, że coraz więcej ludzi decyduje się na zrobienie świątecznych zakupów. Ma to swoje odzwierciedlenie na... poznańskich ulicach, które w rejonie marketów i przy centrach handlowych się korkują.

Zwiększony i spowolniony ruch występuje na zjeździe z trasy katowickiej w ul. Klenowską, czyli dojazdową do makretów i sklepów na poznańskim Franowie. Między poszczególnymi marketami i sklepami w kompleksie handlowym na Franowie ulice są mocno zakorkowane, a znalezienie wolnego miejsca na parkingu wiąże się z długimi objazdami. Praktycznie "stoi" trasa od McDonalda przez drogi przy Obi, Media Expert itp. aż do Ikei i dalej do M1.

Z tego powodu korkuje się również dojazd do sklepów od drugiej strony, czyli przez ul. Piaśnicką i Kurlandzką.

Podobnie wygląda rejon CH Posnania. Zakorkowany jest wyjazd i wjazd na ul. Anny Jantar. Zakorkował się dojazd do Ronda Rataje od strony mostu Królowej Jadwigi oraz Jana Pawła II. Uliczki w rejonie Posnanii są niemal całkowicie zakorkowane - m.in. ul. Niemena, Brneńska, Warczygłowy, Łacina i Pleszewska.

Korek na ul. Jana Pawła II także w kierunku ul. Kórnickiej.

W rejonie CH Avenida nieco spokojniej, choć korków nie uniknie się na ul. Głogowskiej, szczególnie w rejonie Dworca Zachodniego, a także przy samym centrum, w okolicy ul. Wolne Tory i Przemysła II. Korkuje się również ul. Matyi w kierunku Mostu Dworcowego przed skrzyżowaniem z ul. Przemysła II i Towarową.

Duży i spowolniony ruch czeka także na kierowców na trasie od strony Ronda Rataje i Wildy do Starego Browaru ul. Królowej Jadwigi, al. Niepdoległości, Ratajczak i Kościuszki, czyli do parkingu CH Stary Browar, a także na ul. Półwiejskiej na wyjeździe z ul. Kościuszki w ul. Królowej Jadwigi i Górna Wilda.

Przy CH Plaza większy ruch zauważalny jest na samej ul. Drużbickiego, a także na ul. Mieszka I i os. Zwycięstwa, które są dojazdem także do innych sklepów i marketów.

Także okolice King Cross Marcelin nieco bardziej oblegane niż zwykle - na ul. Łubieńskiej, Kolorowej i Bukowskiej.

Osobną kwestią jest korek na ul. Lechickiej przed wjazdem na południową nitkę mostu Lecha, gdzie występuje zwężenie jezdni. Tu kierowcy stoją w korku już od wysokości ul. Hawelańskiej.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA