Lepszy zjazd z mostu dla tramwajów. Samochody nie zablokują już torowiska

Autor: Codzienny Poznań AK fot. ZDM
REKLAMA

W ostatnim czasie ZDM wykonał wysepkę na jezdni, która zapewni lepszy zjazd tramwajów z mostu Królowej Jadwigi w kierunku centrum miasta. Do tej pory bardzo często zwłaszcza w godzinach szczytu przejazd był zablokowany przez kierowców samochodów chcących zjechać w ul. Droga Dębińska.

Po zjeździe z mostu Królowej Jadwigi, kierowcy mogą jechać dwoma pasami prostu lub po jednym pasie w prawo lub w lewo. Ten ostatni służy tym, którzy chcą skręcić w ul. Droga Dębińska. Niemal codziennie, szczególnie w czasie szczytów komunikacyjnych kierowcy blokowali torowisko chcąc wcześniej zjechać na pas do skrętu. Powodowało to niepotrzebne opóźnienia komunikacji tramwajowej.

By temu zaradzić, ZDM zamontował specjalną wysepkę w miejscu rozdziału pasów na trzy (które potem dzielone są jeszcze na cztery). To właśnie w tym miejscu samochody blokowały ruch tramwajowy. Oprócz wysepki, wzdłuż torowiska zamontowane zostały separatory oddzielające część przeznaczoną dla pojazdów szynowych od samochodów.

Dzięki rozwiązaniu kierowcy zmuszeni są omijać wysepkę, a tym samym nie mogą wjeżdżać na torowisko robiąc z niego pas do skrętu w lewo na kilka metrów przed prawdziwym pasem.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA