"Ładne rzeczy" - wyjątkowy kiermasz świąteczny już jutro

Autor: Redakcja: Urząd MIasta Poznania AW fot. UMP
REKLAMA

Niepowtarzalna ceramika, ręcznie robione mydła, poznańskie gadżety - to wszystko będzie można znaleźć na świątecznym kiermaszu, który w najbliższą niedzielę odbędzie się w Pracowni Ekonomii Społecznej "Ładne rzeczy". To doskonała okazja, by kupić dla swoich bliskich dobry prezent pod choinkę.

Niedzielny kiermasz jest wyjątkowy - swoje wyroby będą na nim sprzedawać poznańskie podmioty ekonomii społecznej. To stowarzyszenia, fundacje, spółki non profit i spółdzielnie socjalne, które z jednej strony działają jak standardowe firmy, a z drugiej - społecznie wzmacniają osoby potrzebujące pomocy. Pracują w nich poznaniacy i poznanianki z niepełnosprawnościami, chorobami psychicznymi, walczący z uzależnieniem, wychodzący z kryzysu bezdomności. 

W pracowni przy ulicy Święty Marcin 57 będzie można kupić m.in. ceramikę, stworzoną przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej "Krzemień", ręcznie robione mydła z "Takiej Mydlarni", torby, zabawki i wiele innych przedmiotów.

"To doskonała okazja, by kupić pod choinkę naprawdę dobry prezent. Wybierając przedmiot z Pracowni Ekonomii Społecznej nie tylko kupujemy niepowtarzalne rękodzieło, ale również wspieramy osoby, które dzięki niemu mają pracę. W ten sposób pomagamy im zachować poczucie godności. Równocześnie mamy pewność, że taki prezent został wyprodukowany tutaj, w Poznaniu, zrobili go mieszkańcy naszego miasta. "
Renata Lewicka, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UMP

Przed pracownią będzie można wziąć też udział we wspólnym strojeniu choinki, które poprowadzą członkowie Fundacji Inicjatyw Naturalnych. Kiermasz będzie trwał od godziny 11:00 do 16:00.

Pracownia Ekonomii Społecznej "Ładne rzeczy" nastawiona jest też na działania informacyjne i edukacyjne. Prowadzone są tam spotkania, warsztaty i seminaria poświęcone tematyce ekonomii społecznej. Miejsce powstało w ramach projektu "Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej", realizowanego przez Fundację Pomocy Wzajemnej "Barka". Partnerem przedsięwzięcia jest Miasto Poznań. Pracownia jest czynna od poniedziałku do piątku, w godz. 12:00 - 16:00.

W tej samej lokalizacji, przy ul. Św. Marcin 57, działa również punkt Archipogotowie. To miejsce, gdzie można uzyskać bezpłatne porady w zakresie architektury, procesu administracyjno-budowlanego i aranżacji wnętrz dla nieruchomości zlokalizowanych na terenie Starego Miasta, Jeżyc, Wildy i Łazarza. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA