Kolejny Łańcuch Światła w obronie sędziów już jutro na Placu Mickiewicza

Autor: A. Karczewska fot. Hieronim Dymalski archiwum
REKLAMA

W niedzielę w godzinach popołudniowych na placu Mickiewicza po raz kolejny odbędzie się protest, którego uczestnicy będą protestować przeciw kolejnym zmianom w sądownictwie, w tym przede wszystkim wobec zgłoszonemu w czwartek projektowi nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych, Sądzie Najwyższym i innych ustaw.

W ostatnich dniach szeroko komentowany jest szczególnie projekt zakładający karanie sędziów, którzy krytykują wprowadzane reformy sądownictwa. Zdaniem organizatorów posłowie Prawa i Sprawiedliwości " pokazują na przykładach, jak działa aparatura władzy partyjnej. "

"Ktoś się sprzeciwia władzy? To natychmiast trzeba go oskarżyć, skazać, zastraszyć. Ktoś pyta czy aby nie doszło do nadużyć? To natychmiast trzeba go ukarać, obciążyć grzywną, zwolnić. Tak w skrócie można opisać etapy przejmowania władzy przez Prawo i Sprawiedliwość. "
organizatorzy wydarzenia

Organizatorzy podkreślają, że problem nie dotyczy tylko sędziów i obywateli w kontekście rzetelnego sądownictwa. Zdaniem protestujących, podobne działania mogą być wkrótce wprowadzane także wobec innych zawodów.

Manifestacja w Poznaniu rozpocznie się w niedzielę, 15 grudnia, o godzinie 16:00 na Placu Mickiewicza. Podobne protesty zaplanowano również w innych polskich miastach.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA