Betlejemskie Światło Pokoju w niedzielę dotrze do Poznania

Autor: A. Karczewska fot. UMP archiwum
REKLAMA

W niedzielę, 15 grudnia, do Poznania dotrze Betlejemskie Światło Pokoju. W Polsce to niemal 30-letnia tradycja, która pielęgnowana jest przez harcerzy i skautów, którzy dołączyli do akcji swoich rówieśników w innych państwach.

Tradycja Betlejemskiego Światła Pokoju sięga 1986 roku. Zainicjowana została w Austrii, jako część działań charytatywnych. Każdego roku, dziecko - chłopiec lub dziewczynka - odbiera Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, które jest następnie transportowane do Wiednia. Stamtąd, harcerze z innych państw europejskich zabierają je do swoich ojczyzn.

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Tradycją stało się, że ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji, raz w Polsce. W tym roku uroczystość będzie miała miejsce po polskiej stronie Tatr w niedzielę rano.

Do Poznania Światło dotrze w godzinach popołudniowych. O godzinie 16:00 odbędzie się msza święta w Farze Poznańskiej, a ok. godziny 16:50 uczestnicy przejdą na Stary Rynek pod poznański Ratusz, gdzie o godzinie 17:10 nastąpi uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju prezydentowi Poznania oraz mieszkańcom. Następnie rozpocznie się koncert pastorałek.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA