Świąteczna Garażówka na rzecz uchodźców w Polsce

Autor: Maciej Kulczyński fot. Fundacja Malta
REKLAMA

W sobotę, 14 grudnia, podczas targów Sztuki Studenckiej na Uniwersytecie Artystycznym odbędzie się coroczna Świąteczna Garażówka. Tegorocznym celem akcji jest wsparcie osób noszących bagaż doświadczeń uchodźczych, którzy w Polsce szukają nowego życia.

Zimowa odsłona Poznańskiej Garażówki jest organizowana przez Fundację Malta. Osoby doświadczone uchodźstwem po dostaniu się do nowego kraju często mają problem z załatwieniem podstawowych spraw, takich jak wizyta w urzędzie. Potrzebne jest im wsparcie ze strony osób mieszkających na miejscu, tak aby mogli oni się szybciej zaaklimatyzować.

Akcja odbędzie się po raz trzeci. Środki jak zawsze zostaną przekazane na pomoc dla uchodźców i uchodźczyń z różnych części świata ogarniętych wojną, dyktaturami, kryzysem humanitarnym. W tym roku pieniądze zebrane w czasie garażówki zostaną przekazane fundacji i restauracji Kuchnia Konfliktu, która stawia na pomoc opartą nie tylko na uczciwych warunkach pracy, ale także na odpowiednią aklimatyzację uchodźców w lokalnej społeczności.

Podczas wyprzedaży dostępne będą do kupienia rękodzieła, biżuteria, płyty oraz spróbować będzie można wypieków domowej roboty. Swoje dzieła będzie prezentować wielu artystów i autorów.  

Świąteczna Garażówka odbędzie się w godzinach od 12:00 do 18:00 na Uniwersytecie Artystycznym (Al. Marcinkowskiego 29). Żeby wesprzeć akcję można także przekazywać rzeczy, znajdujące się na stoiskach wpisując się na adres mailowy: garazowka.poznan@gmail.com lub przekazać darowiznę na nr konta 14 1030 0019 0109 8530 0044 4713 (Stowarzyszenie Lepszy Świat) z dopiskiem: Darowizna – Kuchnia Konfliktu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA