Jest stanowisko policji w sprawie 15-latka grożącego kolegom bronią

Autor: Maciej kulczyński fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji wypowiedział się na temat sprawy 15-letniego ucznia, który groził bronią w rozesłanych kolegom filmikach.

Dyrekcja Zespołu Szkół Łączności w Poznaniu zgłosiła sprawę na policję. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy policji w Wielkopolsce potwierdził przyjęcie zgłoszenia przed południem. W szkole odbyło się spotkanie z rodzicami autora nagrania i samym zainteresowanym. Przeszukanie wykazało znalezienie karabinka i broni pneumatycznej, które zostały od razu zabezpieczone. Borowiak dodał, że na obydwa rodzaje broni nie potrzeba specjalnego zezwolenia.

Sprawa ma trafić do sądu rodzinnego.

"Nie mamy potwierdzenia, żeby istniał jakikolwiek konflikt pomiędzy tym uczniem a jego kolegami ze szkoły. Raczej był to głupi wybryk, ale na tego typu sytuacje musimy reagować"
mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji

Na swoim Twitterze umieścił też wpis ,,Kiedy dzieciak nawet bez rozsądku puszcza taki filmik trzeba się tym zająć. Chcę wierzyć, że to tylko głupi wybryk nastolatka, a nie poważniejszy problem wymagający terapii u specjalisty ”.

Na nagraniu, które zostało rozesłane do kilku uczniów ZSŁ, 15-letni chłopak bawił się bronią i groził, że jego koledzy nie mogą czuć się już bezpiecznie na szkolnych korytarzach.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA