Droga rowerowa z Wildy do centrum ma powstać do końca 2020 roku. Do przetargu przystąpiło czterech chętnych

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Już pod koniec 2020 roku nowa droga rowerowa ma połączyć Wildę z centrum miasta, a konkretniej okolice parku Jana Pawła II z ul. Półwiejską. Do przetargu na wykonawcę robót zgłosiły się cztery podmioty.

Droga ma zwiększyć komfort i bezpieczeństwo podróżowania rowerzystów na tym odcinku, a tym samym przyczynić się do zwiększenia zainteresowania tą formą transportu wśród mieszkańców. Wygodna droga rowerowa zakończy konieczność poruszania się cyklistów po jezdni, co obecnie sprawia, że wielu rezygnuje z jednośladów z uwagi na duże natężenie ruchu na ulicach, które łączą Park Jana Pawła II z centrum miasta.

Trasa o szerokości od 2 do 2,5 m i nawierzchni bitumicznej będzie biegła po zachodniej stronie ulicy Dolna Wilda, na odcinku od ulicy Świętego Jerzego do ulicy Górna Wilda, a dalej - po wschodniej stronie ulicy Górna Wilda - w kierunku ulicy Królowej Jadwigi. Ostatni, około 70-metrowy odcinek drogi o szerokości 2 m, oddzielony od jezdni ul. Półwiejskiej opaską o szerokości 0,5 m, połączy ulicę Królowej Jadwigi z ul. Krakowską.

Inwestycja obejmie również chodnik oraz zatoki postojowe, które pozwolą na parkowanie równolegle do jezdni.

W ogłoszonym przez spółkę Poznańskie Inwestycje Miejskie przetargu na wykonawcę robót wpłynęły cztery oferty. Jeden z podmiotów zadeklarował wykonanie prac za kwotę niższą niż zakładany na ten cel budżet, a pozostałe trzy oferty przekraczają założoną kwotę. Trwa weryfikacja dokumentów.

Droga rowerowa ma być gotowa do końca 2020 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA