Bezpłatne warsztaty w ramach akcji Świadoma Mama znów zagościły w Starym Browarze i przyciągnęły tłumy

Autor: Codzienny Poznań AK fot. Oskar Glin
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Już po raz kolejny Słodownia +1 gościła obecne i przyszłe mamy w ramach bezpłatnych warsztatów "Świadoma Mama". Była to okazja do spotkania i porozmawiania ze specjalistami, rozwiania różnego rodzaju wątpliwości dotyczących ciąży, pielęgnacji i wychowania dziecka oraz zapoznania się z nowościami z zakresu produktów dla kobiet w ciąży i dzieci.

Wydarzenie tradycyjnie zostało podzielone na dwie części - dla obecnych mam oraz dla przyszłych mam i ich partnerów. Każda z nich trwała kilka godzin, podczas których odbył się szereg wykładów, prelekcji, rozmów i prezentacji.

Wypowiadali się m.in. epidemiolog, psycholog, fizjoterapeuta, prawnik czy logopeda. Z każdym była również okazja do porozmawiania indywidualnie i wyjaśnienia różnego rodzaju kwestii dotyczących ciąży oraz rozwoju i wychowania dziecka.

Podczas spotkania zorganizowano również debatę o poznańskich porodówkach. Sprawdzono czy stereotypy mają jakiekolwiek odniesienie do rzeczywistości szpitali w 2019 roku. Pojawili się przedstawiciele poznańskich placówek: lek. med. spec. Ewa Cieślak-Zawistowska ze Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu, dr n. med. Rafał Iciek z Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, dr n. med. Marcin Przybylski Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu, dr n. med Tomasz Olejniczak ze Szpitala im. Świętej Rodziny w Poznaniu.

"Świadoma Mama" to nie tylko warsztaty, ale także okazja do zapoznania się z różnego rodzaju produktami pielęgnacyjnymi, gadżetami, zabawkami czy artykułami pomocnymi w czasie ciąży oraz po urodzeniu dziecka. Rodzice mogli porozmawiać z przedstawicielami poszczególnych firm, pobrać próbki czy wypróbować niektóre z produktów na miejscu.

Podczas warsztatów dostępny był kącik dla dzieci, dzięki czemu mogły w nim wziąć udział chętne mamy, nawet te, które nie korzystają z pomocy opiekunek, rodziny czy instytucji mogących zaopiekować się ich pociechami na czas wydarzenia.

Uczestnicy otrzymali również upominki oraz nagrody, a także mogli skorzystać z bezpłatnej sesji fotograficznej.

Spotkania w ramach cyklu "Świadoma Mama" odbywają się cyklicznie w różnych miastach Polski. Za każdym razem poruszany jest inny temat z zakresu ciąży i opieki nad dzieckiem.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA