Otwarcie północnej nitki mostu Lecha już dzisiejszej nocy!

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Na prawie 2 miesiące przed planowanym zakończeniem prac, w nocy ze środy na czwartek otwarta dla ruchu kołowego zostanie nowa północna nitka mostu Lecha. To bardzo dobra wiadomość dla poznańskich kierowców.

Stary most był w tak złym stanie technicznym, że z uwagi na bezpieczeństwo użytkowników konieczne było jego zamknięcie. Po analizie uszkodzeń stwierdzono, że gruntowny remont nie wystarczy, dlatego podjęto decyzję o budowie nowego obiektu.

Nowy most jest trójprzęsłowy i nie ma podpór w rzece. Jest o 5 metrów szerszy niż poprzedni, czyli ma ok. 17 metrów szerokości. Pozwoliło to zarówno na utworzenie trzeciego pasa ruchu, jak i na budowę szerszego chodnika i dwukierunkowej drogi rowerowej.

Do budowy północnej nitki zużyto ok. 2,5 tysiąca ton stali i 7 tysięcy metrów sześciennych betonu.

Pod koniec ubiegłego miesiąca przeprowadzono próby obciążeniowe obiektu, które zakończyły się pozytywnym wynikiem. Pozwoliło to na wydanie zgody na użytkowanie mostu.

Kierowcy będą mogli wjechać na północną nitkę dwa miesiące wcześniej niż pierwotnie zakładano - zostanie otwarta dla ruchu już dzisiejszej nocy (z 11 na 12 grudnia). To bardzo dobra wiadomość nie tylko dla kierowców z Poznania, ale także innych miast, z uwagi na fakt, że most Lecha stanowi część DK92, czyli ważnej trasy w województwie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA