Święty Mikołaj przyleciał z Laponii i odwiedził Poznań

Autor: A.Karczewska fot./vid. UMP
REKLAMA

Choć większość domów odwiedzi dopiero 24 i 25 grudnia, to Święty Mikołaj już dziś odwiedził Poznań. Na placu Wolności spotkał się z małymi i dużymi poznaniakami. Chętnych na spotkanie z przybyszem z koła podbiegunowego nie brakowało.

Ma siwą, długą brodę, okulary, czerwony płaszcz i czapkę i doskonale wie, które dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezent pod choinką. Święty Mikołaj, choć na co dzień mieszka w Laponii, w Rovaniemi na kole podbiegunowym, to raz w roku wyrusza w podróż dookoła świata, by w 24 godziny odwiedzić wszystkie domy z prezentami dla domowników.

Choć do świąt Bożego Narodzenia pozostało jeszcze trochę czasu, to już dzisiaj Gwiazdor zawitał na Plac Wolności w Poznaniu. Była to okazja do ostatnich obietnic poprawy dla tych, którzy nie do końca zasłużyli na prezent.

Na spotkanie przybył tłum małych i dużych  - wszyscy mogli przekonać się, że istnieje naprawdę. Wydarzenie zostało zorganizowane wspólnie przez Miasto Poznań i Wartę Poznań. Właśnie dlatego, jeszcze przed spotkaniem na Placu Wolności, święty Mikołaj pojawił się u małych pacjentów ze Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera wraz z piłkarzami "Zielonych". Zawodnicy rozdawali karty z autografami zawodników i klubowe gadżety, a Gwiazdor wręczył drobne upominki.

Także i na Placu Wolności nie zabrakło prezentów, słodkości i wspólnych zdjęć. Święty Mikołaj chętnie odpowiadał także na pytania dzieci.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA