Kolejne śmiertelne zatrucie czadem w Wielkopolsce. Nie żyje seniorka, w mieszkaniu znajdowała się także dwójka dzieci

Autor: A. Karczewska fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Dzisiejsza noc zakończyła się tragicznie dla starszej mieszkanki jednego z bloków w Gostyniu. Kobieta zmarła w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. To kolejna ofiara czadu w Wielkopolsce w tym sezonie grzewczym.

Do zdarzenia doszło w jednym z budynków wielorodzinnych na os. Mieszka I w Gostyniu w Wielkopolsce. W mieszkaniu, w którym przebywało pięć osób, w tym 2-letnie i 2-miesięczne dziecko, doszło do ulotnienia się tlenku węgla.

Służby otrzymały zgłoszenie o możliwości pojawienia się czadu w mieszkaniu około godziny 5:00. Na miejsce najpierw przyjechało pogotowie ratunkowe, które zaczęło udzielać pomocy poszkodowanym. Po przybyciu do mieszkania strażacy od razu stwierdzili wysokie stężenie niebezpiecznego gazu. Poszkodowani zostali przeniesieni do mieszkania sąsiada, u którego nie stwierdzono występowania czadu.

Podczas gdy strażacy zajęli się opieką nad dziećmi, lekarz pogotowia stwierdził zgon 70-letniej kobiety, a pozostali ratownicy udzielali pomocy dorosłym domownikom. Cała czwórka została przetransportowana do szpitala na dalsze badania. Dorosła kobieta była nieprzytomna, ale zachowywała funkcje życiowe.  Ojciec dzieci uskarżał się na osłabienie i nudności, co jest charakterystyczne dla objawów zatrucia czadem. Dzieci były przytomne.

Jak wstępnie informują strażacy, gaz prawdopodobnie ulatniał się z junkersa. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.Nie stwierdzono ulatniania się gazu w pozostałych mieszkaniach w tym bloku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA