Święty Mikołaj z Laponii pojawi się na Placu Wolności w Poznaniu

Autor: A. Karczewska fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Ma długą siwą brodę, okulary, duże czarne buty i czerwony kubraczek - święty Mikołaj wprost z Laponii odwiedzi jutro Poznań. Z małymi i tymi większymi dziećmi spotka się na Placu Wolności.

O tym, jak wygląda wie każde dziecko i dorosły. Pan z długą siwą brodą w czerwonym ubraniu z miłym uśmiechem co roku wyrusza w podróż dookoła świata, by obdarować dzieci - małe i „duże”, te pełnoletnie - prezentami z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Już nawet dzieci w przedszkolu wiedzą, że Święty Mikołaj mieszka na Biegunie Północnym. Raz w roku opuszcza jednak Laponię, by spotkać się z grzecznymi, a także niegrzecznymi - które upomina, by jeszcze w ostatnich dniach przed świętami poprawiły swoje zachowanie i uniknęły rózgi pod choinką.

Już we wtorek, na Placu Wolności nawet największe „niedowiarki” będą mogły sprawdzić, czy Gwiazdor naprawdę istnieje. O godzinie 17:30, na zaproszenie Miasta Poznań i Warty Poznań spotka się z poznaniakami i turystami, którzy będą mogli zadać mu pytanie, zrobić sobie zdjęcie czy odebrać drobny upominek.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA