Przewodnik po ulgach i uprawnieniach osób niepełnosprawnych w Poznaniu

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Dostępna jest już zaktualizowana wersja poznańskiego przewodnika po ulgach i uprawnieniach dla osób z niepełnosprawnościami. Można się z niego dowiedzieć m.in. w jaki sposób uzyskać dofinansowanie do sprzętu rehabilitacyjnego czy zgłosić konieczność usunięcia barier technicznych lub architektonicznych.

Przewodnik podzielono na sześć rozdziałów skierowanych do osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów i rodzin. Zawarto w nim informacje dotyczące m.in. kwestii orzekania o niepełnosprawności i niezdolności do pracy, wsparciu jakie można otrzymać ze strony Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, możliwościach likwidacji barier architektonicznych i technicznych, zakupie sprzętu czy możliwościach wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne.

W przewodniku zawarto również odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w zakresie przyznawania zasiłku stałego, okresowego, usług asystenckich i innych form wsparcia ze strony Miasta.

Szeroko opisano także kwestie świadczeń socjalnych, programów Karta Dużej Rodziny i Wielkopolskiej Karty Rodziny oraz ulgi i zniżki, jakie obowiązują w Poznaniu dla osób niepełnosprawnych.

Przewodnik zawiera też zagadnienia dotyczące uprawnień pracowniczych, rehabilitacji zawodowej, ochrony zatrudnienia czy ważnych aktów prawnych.

Broszura dostępna jest w wersji papierowej w budynku Urzędu Miasta przy ul. 3 maja 46 oraz elektronicznej do pobrania online.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA