Poznań otrzymał grant, dzięki któremu pojawi się więcej zieleni w mieście

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

W przestrzeni miejskiej Poznania pojawi się więcej zieleni. Miasto otrzymało grant unijnego Programu URBACT III na realizację projektu Health & Greenspace. W programie udział bierze łącznie dziewięć europejskich miast. Pozwala on na wymianę doświadczeń poszczególnych uczestników, a przede wszystkim na wprowadzanie nowych rozwiązań w mieście w oparciu o przyrodę.

Uzyskany przez Miasto grant zostanie przeznaczony na przeprowadzenie rozwiązań, które w ciekawy sposób zwiększą ilość zieleni w przestrzeni miejskiej, co pozytywnie wpłynie nie tylko na poprawę jakości życia mieszkańców, ale także proces adaptacji miasta do zmian klimatycznych.

W programie udział bierze dziewięć miast: Poznań, Budapeszt, Limerick, Espoo, Breda, Tartu, Messina, Santa Pola i Suczewa. W każdym z nich powstanie Lokalna Grupa URBACT, która będzie współpracować przy tworzeniu planów działania dla poszczególnych miast.

W Poznaniu tematem przewodnim będzie wykorzystanie „błękitno-zielonej” infrastruktury. Ma to na celu poprawę jakości życia mieszkańców poprzez m.in. stworzenie nowych terenów zielonych oraz otwieranie dla ogólnego dostępu tych już istniejących. Wpłynie to pozytywnie zarówno na zdrowie poznaniaków jak i adaptację miasta do zmieniającego się klimatu.

Inicjatywa jest jedną z wielu realizowanych w celu poprawy dostępu mieszkańców do terenów zielonych i rekreacyjnych w mieście, a także zapewnienia większej ilości roślinności w Poznaniu, które zapewnią więcej cienia w mieście i pomogą w oczyszczaniu powietrza i zmniejszenia temperatury powietrza w mieście.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA