Większość prac projektowych przy budowie Kładki Berdychowskiej już zakończona

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Wykonano już ok. 80% prac nad projektem budowlanym dla kładki berdychowskiej, która ma połączyć Ostrów Tumski z Berdychowem. Nowy obiekt dla pieszych i rowerzystów ma być gotowy w 2022 roku.

Kładka ma ułatwić przeprawę pieszą i rowerową między wschodnim a zachodnim brzegiem Warty. To jeden z elementów ożywiania terenów nadwarciańskich.

Dokumentację projektową przygotowuje konsorcjum w składzie: ARPA Architektoniczna Pracownia Jerzego Gurawskiego, Błażej Szurkowski, Maciej Sokolnicki oraz Adam Turczyn, które wygrało miejski konkurs na koncepcję architektoniczną.

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, wykonano już ok. 80% prac nad projektem. Biuro projektowe uzyskało już już większość kluczowych opinii jednostek miejskich i gestorów sieci.

Według wstępnych założeń, w drugim kwartale 2020 roku zostanie złożony wniosek o wydanie pozwolenia na budowę kładki.

Jednocześnie Miejska Pracownia Urbanistyczna pracuje nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który pozwoli na budowę kładki z uwzględnieniem możliwości budowy w przyszłości tzw. mostu Berdychowskiego.

Prace zasadnicze przy budowie mają rozpocząć się najpóźniej na początku 2021 roku i potrwać ok. 16-18 miesięcy, co oznacza, że obiekt ma być gotowy w 2022 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA