Przestrzeń do tworzenia biznesu i innowacyjnych rozwiązań. Przez 3 lata skorzystało z niej 13 tysięcy osób

Autor: A. Karczewska fot./vid. UMP
REKLAMA

Aż 13 tysięcy - tyle osób skorzystało w ciągu trzech lat działalności z Przestrzeni Pracy Wspólnej +jeden, która mieści się przy ul. Za Bramką 1. Otwarte w 2016 roku miejsce jest jednym z elementów miejskiego programu Startup Poznań.

Przestrzeń Pracy Wspólnej +jeden ma na celu stworzenie dogodnych warunków do rozwoju i wsparcia młodych przedsiębiorców i innowacyjnych rozwiązań poprzez wymianę doświadczeń i wiedzy. Korzystają z niej najczęściej graficy, architekci i programiści marketingowi, jednak przekrój zawodów, jakie można tam spotkać jest różnorodny.

Przedsiębiorcy i pracownicy mogą korzystać ze wsparcia organizacyjnego i merytorycznego.

W ramach +jeden działają trzy wielofunkcyjne, mobilne i w pełni wyposażone sale konferencyjne mogące pomieścić do 100 uczestników. Z kolei przestrzeń coworkingowa oferuje 24 miejsca pracy, budkę telefoniczną, biblioteczkę z biznesowymi inspiracjami oraz przestronny taras do pracy przy sprzyjającej pogodzie.

To nie tylko dosłowne miejsce pracy i biurko, ale także szereg warsztatów, szkoleń i konferencji. Od grudnia 2016 roku, kiedy to nastąpiło otwarcie +jeden, zorganizowano już ok. 500 tego typu wydarzeń, w tym 5 edycji konferencji Startup Poznań. Łącznie, przez 3 lata działalności tego miejsca skorzystało z niego oraz wydarzeń ponad 13 tysięcy osób. Jak podkreślała podczas obchodów "urodzin" +jeden Katarzyna Kierzek-Koperska, zastępczyni prezydenta Poznania, obrazuje to duże zapotrzebowanie na tego typu miejsca, a także jest dobrą prognozą na przyszłość.

Przestrzeń Pracy Wspólnej +jeden jest elementem miejskiego programu Startup Poznań. Realizowany od 2013 roku ma na celu wsparcie i promocję lokalnej przedsiębiorczości.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA