"Nie daj się złowić" - MPK Poznań ostrzega przed kieszonkowcami

Autor: Oskar Glin fot. archiwum redakcji
REKLAMA

MPK Poznań przypomina swoim pasażerom, aby w okresie grudniowym szczególnie uważali na swoje portfele, telefony i inne cenne przedmioty.

Okres przedświąteczny to moment w roku, w którym ciągle brakuje czasu. Wówczas w autobusach i tramwajach jest mnóstwo ludzi, a to właśnie wykorzystują kieszonkowcy, zwłaszcza w momencie wsiadania i wysiadania. Policja i MPK apeluje, aby pilnować swoich rzeczy i przestrzegać kilku zasad, które są również wyświetlane na multimedialnych ekranach w pojazdach.

Należy przede wszystkim cały czas mieć przy sobie plecaki i torebki, zadbać o to by były one zamknięte. Ponadto pieniądze, karty płatnicze, telefony nie należy nosić w zewnętrznych, bocznych kieszeniach kurtek czy płaszczy. Lepszym miejscem dla nich będą wewnętrzne kieszenie marynarki czy kurtek. Zwrócić należy również uwagę, aby nie pozostawiać swojego bagażu bez nadzoru, takie zachowanie to wręcz zaproszenie do kradzieży naszych rzeczy.

Kieszonkowi złodzieje to profesjonaliści, działający w zorganizowanych grupach, po kradzieży w błyskawicznym tempie przekazują sobie łup, przez co są praktycznie nie do złapania. Dlatego właśnie należy przeciwdziałać temu i przestrzegać powyższych zasad, aby nie stać się jedną z ofiar. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA