Mnóstwo atrakcji i tłum odwiedzających V Jarmark Świąteczny na Rynku Wildeckim

Autor: A. Karczewska fot. Hieronim Dymalski
REKLAMA

Już po raz kolejny Rynek Wildecki stał się miejscem wyjątkowego Jarmarku Świątecznego, który łączy lokalną społeczność. Nie zabrakło występów artystycznych, jedzenia i picia, w tym m.in. wypieków mieszkańców, wyrobów rękodzielniczych, ozdób świątecznych, a także Świętego Mikołaja. Podczas wydarzenia pamiętano również o pomocy dla kotów.

Była to już 5. edycja Jarmarku Świątecznego na Rynku Wildeckim. Co roku wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem. W przeciwieństwie do jarmarku na Placu Wolności czy Starym Rynku, ten wildecki wyróżnia sąsiedzka atmosfera i integracja lokalnej społeczności.

Na straganach można było znaleźć szereg ozdób świątecznych i domowych, a także wszelkiego rodzaju wyrobów ręcznie robonych przez wystawiających. Uczestnicy chętnie kupowali je dla siebie, a także dla innych jako prezent świąteczny. Nie zabrakło słodkości, w tym wypieków przygotowanych przez mieszkańców. Była również grochówka oraz ciepłe napoje.

Nie brakowało także innych atrakcji, w tym wspólnego śpiewania kolęd czy występów artystycznych na scenie, która stanęła na rynku. Pojawił się również Święty Mikołaj, którego obecność ucieszyła nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Nie zapomniano również o futrzastych przyjaciołach poznaniaków - podczas Jarmarku zbierano karmę dla wildeckich kotów wolno żyjących, a pieniądze ze sprzedaży różnego rodzaju przedmiotów na stoisku Fundacji Pomocy Zwierzętom "Kłębek" zostaną przekazane na leczenie i utrzymanie fundacyjnych zwierzaków.

Jarmark to nie tylko okazja do zrobienia świątecznych zakupów, ale przede wszystkim do odpoczynku od codziennego zgiełku i pogoni za obowiązkami. Po raz kolejny, w świątecznej atmosferze można było porozmawiać z sąsiadami, nawiązać nowe znajomości w środowisku lokalnym czy po prostu miło spędzić czas z rodziną i bliskimi.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA