Rozpoczęto wyburzenia pawilonów na targowisku na Świcie

Autor: Codzienny Poznań AK fot. ZKZL
REKLAMA

Na targowisku na Świcie rozpoczęło się wyburzanie starych pawilonów handlowo-usługowych. To początkowe prace budowlane związane z przebudową i modernizacją tego miejsca.

Przebudowa targowiska została podzielona na dwa etapy. Pierwszy rozpoczął się 25 listopada, kiedy to wykonawca po przejęciu placu budowy ogrodził teren i przygotował pod prace budowlane. Zgodnie z harmonogramem wyburzono już pierwsze pawilony. Ich najemcy zostali przeniesieni do lokali zastępczych.

W ramach inwestycji zmodernizowane zostanie całe targowisko, które ma zapewnić większy standard obsługi i handlu oraz komfort dla kupców i klientów.

Wymienione zostaną m.in. instalacje: centralnego ogrzewania, kanalizacji sanitarna oraz elektryczna, a także stolarka okienna, ściany osłonowe zewnętrzne wraz z dociepleniem. Wzmocniona będzie konstrukcja stropodachów budynków.

Po remoncie będzie również bezpieczniej - zostanie zamontowany monitoring oraz instalacja sygnalizacji włamania. Wykonane będą nowe chodniki i parkingi i pojawią się elementy małej architektury.

Prace mają zakończyć się w 2020 roku. Koszt inwestycji to 20,5 mln złotych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA