Poznań Ice Festival już po raz 13. Na Starym Rynku staną rzeźby lodowe

Autor: Oskar Glin fot. UMP
REKLAMA

Już w ten weekend Stary Rynek stanie się miejscem rywalizacji 24 uczestników z 11 krajów, a to wszystko za sprawą odbywającego się po raz trzynasty Międzynarodowego Festiwalu Rzeźby Lodowej. To jedyna okazja w Polsce, aby spotkać profesjonalnych lodowych rzeźbiarzy w akcji.

Festiwal odbędzie się w dniach 7-8 grudnia. 
Pierwszego dnia organizatorzy zaplanowali konkurs rzeźbienia na czas, podczas którego uczestnicy będą musieli jak najdokładniej odtworzyć przedstawiony im konkursowy wzór. 
W niedzielnym konkursie 12-osobowe zespoły będą mieli do dyspozycji kilkanaście ton lodu i cały dzień, aby wykuć swoją wyjątkową wizję w lodzie.

Organizatorzy zadbali również o najmłodszych widzów zmagań. W oba dni festiwalu między godziną 12:00 a 14:00 będą mogli zobaczyć się ze św. Mikołajem, natomiast między 14:00 a 16:00 z postaciami ze swoich ulubionych bajek. Dla dzieci przygotowane zostaną również niedziele warsztaty rzeźbienia w lodzie. 


Festiwal zakończony zostanie podświetleniem wszystkich rzeźb, uroczystym wręczeniem nagród oraz koncertem. Z racji braku ujemnych temperatur warto przybyć w weekend, aby w pełnej krasie obejrzeć dzieła artystów. 
Pełna lista uczestników oraz szczegółowy plan dostępny jest na stronie internetowej festiwalu.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA