Powstanie nowy kompleks ogródków działkowych na poznańskiej Głuszynie

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Do jesieni 2020 roku na poznańskiej Głuszynie powstanie nowy kompleks ogródków działkowych wraz z domem działkowca, zapleczem sanitarnym i parkingiem. Ogłoszono przetarg na wykonawcę robót budowlanych.

Nowe Rodzinne Ogrody Działkowe mają powstać na niezagospodarowanym i porośniętym trawą terenie w rejonie ul. Przy Lotnisku. Działka ma prawie 46 tysięcy metrów kwadratowych.

Łącznie ma powstać 75 ogródków o powierzchni od 300 do 500 metrów kwadratowych. Na terenie powstaną utwardzone alejki żwirowe, a także ogólnodostępne przestrzenie zielone, w tym m.in. plac zabaw. Zamontowane zostaną ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe.

Wszystkie ogródki będą wyposażone w wewnętrzną sieć wodociągową oraz elektrykę.

Kompleks będzie posiadał również jednokondygnacyjny dom działkowca, który będzie pełnił funkcję administracyjną i budynku użyteczności publicznej. Składać się będzie z trzech brył na planie sześciokąta foremnego.

Wybudowany zostanie ogólnodostępny węzeł sanitarny, klub seniora z zapleczem kuchennym, pomieszczenie porządkowe oraz magazyn - to wszystko znajdzie się w największej z brył. W średniej znajdzie się sala spotkań na ok. 50 osób, a w najmniejszej aneks kuchenny oraz pomieszczenie administracyjne.

W ramach prac wykonany zostanie parking z 50 miejscami postojowymi, w tym 5 przystosowanymi do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Tuz obok znajdą się miejsca gromadzenia odpadów stałych i odpady zielone. Zarówno parking jak i teren przy domu działkowca będą oświetlone.

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg, w którym zostanie wyłoniony wykonawca prac budowlanych. Kompleks ma być gotowy na jesień 2020 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA