Betlejemska Bimba dowiezie mieszkańców i turystów na przedświąteczne atrakcje w centrum miasta

Autor: A. Karczewska fot. redakcja
REKLAMA

Atmosfera przedświąteczna w Poznaniu jest wyczuwalna na każdym kroku. Jednym z wydarzeń, które się do tego przyczyniają jest Betlejem Poznańskie odbywające się na Placu Wolności i Starym Rynku. By zapewnić dogodny i bezpieczny dojazd uczestników obu imprez zarówno mieszkańcom jak i turystom nie tylko zostanie zwiększona częstotliwość kursowania linii numer 16, ale także uruchomiona zostanie specjalna Betlejemska Bimba.

W najbliższy weekend kursowanie po Poznaniu rozpocznie tradycyjnie Świąteczna Bimba, czyli przyozdobiony bombkami i lampkami zabytkowy tramwaj prowadzony przez Gwiazdora. W tym roku, dzięki współpracy MPK Poznań z poznańską firmą scent-art będzie ona dodatkowo pachniała piernikami. Świąteczna Bimba kursować będzie po mieście w dwie przedświąteczne niedziele - 8 i 15 grudnia.

Nie jest to jednak jedyna tramwajowa atrakcja związana ze Świętami. W soboty i niedziele aż do 22 grudnia na poznańskie torowisko wyjedzie także Betlejemska Bimba, czyli linia tramwajowa nr 24 obsługiwana historycznym taborem N+ND.

Kursować będzie z Ogrodów przez centrum miasta aż do Rataj. W ten sposób będzie można swobodnie dojechać na wydarzenia organizowane w centrum - zarówno Betlejem Poznańskie jak i wydarzenia im towarzyszące. Tramwaj będzie ozdobiony, a na jego pokładzie będzie rozbrzmiewać świąteczna muzyka.

Trasa linii nr 24:

OGRODY - Dąbrowskiego - Kraszewskiego - Zwierzyniecka - Święty Marcin - Marcinkowskiego - Podgórna - Strzelecka - Królowej Jadwigi - Jana Pawła II - Kórnicka - Dowbora Muśnickiego - Podgórna - Plac Wolności - Fredry - Dąbrowskiego - OGRODY

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA