Zmiany strukturalne w Szpitalu w Wyrzysku z korzyścią dla pacjentów i placówki

Autor: Oskar Glin fot. Hieronim Dymalski
REKLAMA

Na odbywającej się 4 grudnia konferencji oficjalnie ogłoszono zmiany strukturalne, jakie zostaną przeprowadzone w Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku. Dla pacjentów oznaczać to będzie lepszą jakość świadczonej opieki zdrowotnej.

Podczas konferencji prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Adam Niedzielski podkreślił, że aby jak najlepiej zarządzać swoimi zasobami obserwują zmiany zachodzące zarówno w systemie jak i zmiany demograficzne. Wyniki z tych obserwacji są jasne, że czasami niezbędne jest zamknięcie jakiegoś oddziału, by zacząć profilować placówki, aby usprawnić system ochrony zdrowia.

Ogłoszona w środę informacja to dalszy proces profilowania Szpitala Powiatowego w Wyrzysku. 
Rozpoczął się on w 2015 roku, kiedy to zlikwidowano oddział ginekologiczno-położniczy a wraz z nim oddział neonatologiczny. Dodatkowo zrezygnowano z poradni neurochirurgicznej, a w następnym roku zamknięta została również poradnia onkologiczna. 
Wszystkie te zabiegi poskutkowały, tym że szpital skupił swoje działania na rehabilitacji, oraz pomocy w kontynuacji leczenia, otwierając w 2017 roku odział rehabilitacji neurologicznej.

Stopniowy rozwój w tym elemencie oraz zapotrzebowanie pacjentów zaowocowało otwarciem Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Wyrzysku. 
W tym roku, aby jeszcze bardziej skupić się na rehabilitacji neurologicznej, początkowo ograniczono liczbę łóżek, a ostatecznie z dniem 31 grudnia zostanie całkowicie zlikwidowany oddział chirurgiczny. Dyrekcja szpitala tłumaczy, że był to niezbędny zabieg, gdyż działający całodobowy blok operacyjny, generował ogromne koszty. Brak świadczenia całodobowej opieki w Wyrzysku zabezpieczy znajdujący się w niedalekiej odległość Szpital Specjalistyczny w Pile im. Stanisława Staszica. Tam pacjenci dostaną opiekę w pełnym zakresie, gdyż szpital posiada rezonans magnetyczny i tomograf komputerowy, co niweluje potrzebę transportu do innej placówki, a tak do tej pory odbywało się to w Wyrzysku. 


Szpitalne zmiany w Wyrzysku to również pomniejszenie ryczałtu o ok. 3 mln złotych. Pieniądze te rozdysponowane zostaną na Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze w Wyrzysku i Śremie. Część z tych pieniędzy trafi również do Szpitala Specjalistycznego w Pile. 
Zmiany przeprowadzane są bardzo sprawnie w porozumieniu dyrektorów szpitali i nie powinny przysporzyć pacjentom żadnego problemu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA