Policja prowadzi wzmożone działania kontrolne NURD

Autor: Maciej Kulczyński fot. KMP Poznań
REKLAMA

Dziś na terenie całego kraju, także w Poznaniu trwa akcja policjantów z drogówki pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Głównym celem jest prawidłowe przestrzeganie przepisów ruchu drogowego z szczególnym uwzględnieniem pieszych.

Działania NURD od zawsze nakierowane były na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, czyli uczestników ruchu niechronionych przez karoserię samochodu. Dzisiaj szczególnie obserwowane i kontrolowane były te miejsca na drogach, gdzie ryzyko wypadku było największe.
Wszystkich uczestników ruchu drogowego zawsze obowiązuje zasada zachowania szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania. Według policji ostrożny pieszy to taki, który gdy przechodzi na przejściu dla pieszych zawsze pamięta o obserwowaniu jezdni i zachowania kierowców względem niego. Prowadzącym pojazdy zalecane jest zmniejszenie prędkości, w momencie zbliżania się do przejść dla pieszych.
W porównaniu do roku 2018 bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów na drogach znacznie wzrosło. Liczba wypadków, rannych i zabitych zmniejszyła się. Jednak ponad połowa wypadków z udziałem pieszych ma miejsce w okolicy oznakowanych przejść. Policjanci i na to zwrócili uwagę podkreślając, że prawie ¼ wypadków wynika z nieostrożności i nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego przez pieszych.
Należy pamiętać o ostrożności, w momencie wchodzenia na przejście dla pieszych, nawet jeżeli przechodzimy na zielonym świetle. W celu lepszego bezpieczeństwa na drogach wszyscy musimy być bardziej ostrożni.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA