Jeden tydzień i ponad 400 maili od mieszkańców w związku z nieprawidłowościami przy parkowaniu

Autor: A. Karczewska fot. straż miejska
REKLAMA

Ostatni tydzień listopada przyniósł ponad 1800 zgłoszeń dla służby dyżurnej straży miejskiej w Poznaniu. Po raz kolejny, najwięcej z nich dotyczyło kwestii nieprawidłowego parkowania. Mieszkańcy zgłaszali także m.in. przypadki zakłócania ciszy i porządku publicznego i reagowali na przypadki zagrożenia dla zdrowia i życia.

Tylko od 25 listopada do 1 grudnia, czyli przez siedem dni przyjęto 1853 zgłoszenia od mieszkańców. Najwięcej z nich po raz kolejny dotyczyło nieprawidłowego parkowania, a podjęte interwencje zakończyły się wystawieniem 594 wezwań, założeniem 336 blokad, a także odholowaniem 28 pojazdów. Ponadto przyjęto również ponad 400 zgłoszeń, które dopiero zostaną rozpatrzone w toku postępowania wyjaśniającego - zostały przekazane przez obywateli drogą elektroniczną.

Strażnicy miejscy reagowali także na 70 przypadków zagrożenia zdrowia i życia, z czego najwięcej przypadków dotyczyło osób bezdomnych i nadużywających alkoholu. Mieszkańców niepokoiło również zakłócanie ciszy i porządku publicznego - w tej sprawie podjęto 50 interwencji.

Funkcjonariusze zgłosili odpowiednim służbom 41 awarii technicznych - tylko w ciągu jednego tygodnia.

Aż 65 razy interweniowano wobec zwierząt, zwykle bezpańskich psów i kotów, które potrzebowały pomocy człowieka. Często sprawa dotyczyła również dzików na terenach miejskich. W przypadku tych ostatnich strażnicy współpracują z Centrum Zarządzania Kryzysowego UMP.

W ubiegłym tygodniu straznicy miejscy prowadzili szereg interwencji w sprawie nielegalnych wysypisk śmieci i spalania odpadów przez mieszkańców Poznania. Zabezpieczali również m.in. wydarzenia związane z rozświetleniem miejskiej choinki przed Ratuszem i inauguracją Betlejem poznańskiego.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA