Rozpoczynają się wyburzenia przy trasie tramwajowej na Naramowice

Autor: Weronika-Maria Rogowska fot. PIM
REKLAMA

Wraz z rozpoczęciem tygodnia zaczęło się wyburzanie budynków, kolidujących z przyszłą, nową trasą tramwajową, która pomoże rozładować korki na Naramowicach.

W pierwszej kolejności usunięte zostaną budynki przy ulicy Naramowickiej 149 i 149a, a także dom znajdujący się przy ulicy Sarmackiej 1. W następnej kolejności zburzone będą obiekty, które znajdują się przy ulicy Czarna Rola, Naramowicka 213 oraz przy ulicy Jasna Rola. Zburzony zostanie także bunkier przy ulicy Sarmackiej. Poznańskie inwestycje miejskie apelują o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych prac.

Justyna Litka, prezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie, zaznacza, iż wyburzenia są konieczne, aby można było zbudować nową linię tramwajową, która poprowadzi na Naramowice.

Rozpoczęcie wyburzeń można było rozpocząć dzięki przekazaniu przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami, a także Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych, zasadniczych budynków. Mieszkańcy wyburzanych nieruchomości mieli czas na wyprowadzkę do końca września.

Dotychczas rozbudowano pętlę Wilczak - powstały na niej, między innymi, perony i wiaty przystankowe, a także mała architektura.  2 września na nowo rozbudowaną pętlę wróciły tramwaje. To właśnie z nią na przełomie lat 2021 i 2022 zostanie połączona linia tramwajowa prowadząca na Naramowice, która będzie miała ok. 3,3 km długości. Budowa trasy rozpocznie się, według harmonogramu, wiosną przyszłego roku.

Wykonawcą początkowego etapu projektu są firmy Gülermak z Ankary, Mosty Łódź SA i Gülermak Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Cała inwestycja współfinansowana jest przez Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA