Recykling po poznańsku, czyli nie bądź szuszwol

Autor: Weronika-Maria Rogowska fot. pixabay; plakaty: Miasto Poznań
REKLAMA

Miasto Poznań kontynuuje walkę z plastikiem. Zachęca do wprowadzenia recyklingu w codzienne życie poznaniaków… przy użyciu gwary poznańskiej. Kampania #PoznańBezPlastiku ma uczyć mieszkańców miasta ekologicznego trybu życia. W związanych z Poznaniem social mediach ukazały się dowcipne grafiki i filmy, które zachęcają zarówno do zminimalizowania użycia plastiku, jak i segregacji odpadów, czy wcześniej wspomnianego recyklingu.

Akcja jest prowadzona w mediach społecznościowych związanych z miastem Poznań. Obejmuje ona zabawne grafiki, a także krótkie filmy dostępne na platformie YouTube. Są to rysunki  lub kadry przedstawiające plastikowe przedmioty, które zostały wzbogacone o teksty związane z ekologią.

Stolica wielkopolski przy pomocy nowego przedsięwzięcia zachęca do odrzucenia nawyku korzystania z plastikowych naczyń i słomek, które można zastąpić przedmiotami wielokrotnego użytku. Warto wspomnieć, że poznaniacy w ciągu roku generują ponad jedenaście tysięcy ton odpadów z plastiku. Pokazując to obrazowo, gdyby użyć półlitrowych butelek i ustawić je jedna obok drugiej - zajęłyby one 75-krotną powierzchnię poznańskiego Starego Rynku.

Wkrótce grafiki związane z kampanią mają pojawić się na ulicach miasta, a także w komunikacji miejskiej. Jednak to nie wszystko - na grafikach znaleźć można także ciekawe informacje na temat odpadów, a także wskazówki, jak sobie z nimi radzić.

Na koniec warto wspomnieć, że od początku roku 2020, za zmieszane śmieci będzie trzeba zapłacić aż  kilkukrotnie razy więcej, niż za te posortowane. Nie pozostaje więc nic innego, jak powiedzieć: „porzónnie śwignij na gemyle, a nie byle jak”.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA