Rozpoczyna się budowa parkingu Park&Ride przy ul. św. Michała. Dotychczasowy parking zostanie zamknięty

Autor: A. Karczewska fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

W poniedziałek rozpocznie się budowa parkingu Park&Ride, który powstanie przy ul. św. Michała w rejonie, gdzie obecnie funkcjonują miejsca parkingowe. Z tego powodu na czas prowadzonych prac obecnym parking zostanie zamknięty. Nowy będzie miał 100 miejsc postojowych.

Parkingi Park&Ride, które powstają w Poznaniu mają zachęcić kierowców do przesiadania się na transport zbiorowy i ograniczyć ilość samochodów wjeżdżających do centrum miasta.

Nowy parking, który powstanie przy ul. św. Michała będzie miał 100 miejsc postojowych, w tym 4 dla osób z niepełnosprawnościami. W ramach prac powstanie także infrastruktura dla pieszych i rowerzystów, a kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie zostaną przebudowane. Zmodernizowane zostaną zjazdy z ul. św. Michała i Świętojańskiej.

Od strony ul. św. Michała parking ma zostać skomunikowany z ruchem pieszych i rowerzystów. Na terenie inwestycji zamontowane zostaną elementy małej architektury.

Inwestycja obejmuje również montaż stojaków rowerowych dla 30 jednośladów i wiat wraz z zestawem naprawczym. Zamontowane zostaną m.in. tablice informacyjne i biletomat. Na parkingu wybudowany zostanie również automatyczny sanitariat.

Parking powstaje w formule "zaprojektuj i wybuduj".

W związku z prowadzeniem prac dotychczasowy parking w miejscu inwestycji zostanie zamknięty.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA