Ponad 100 tysięcy złotych zebranych podczas Aukcji dla Domu

Autor: A. Karczewska fot. Maciej Kaczyński CK Zamek
REKLAMA

Ponad 100 tysięcy złotych udało się zebrać podczas kolejnej charytatywnej aukcji sztuki współczesnej "Aukcja dla Domu" organizowanej przez Fundację Dom Autysty.

Już po raz kolejny w CK Zamek odbyła się Aukcja dla Domu, z której dochód zostanie przeznaczony na budowę Domu Autysty, czyli placówki dla niesamodzielnych osób z autyzmem oraz na zajęcia terapeutyczne dla podopiecznych. Budowa Domu już się rozpoczęła, m.in. dzięki dofinansowaniu unijnemu. Projekt nie obejmuje jednak całości wyposażenia placówki oraz zagospodarowania terenu, dlatego zbierane są kolejne fundusze na ten cel.

Sobotnia aukcja sztuki współczesnej po raz kolejny przyciągnęła do CK Zamek wielu zainteresowanych wsparciem inwestycji. Swoim patronatem została objęta przez rektora Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, a organizację wydarzenia dofinansowało Miasto Poznań.

Na licytację wystawiono 100 prac, a cena każdej z nich wynosiła 200 złotych. Jak się okazało, chętnych nie brakowało.

Najwyższa kwota padła podczas licytacji grafiki Wilhelma Sasnala "Tick-Tock". Sprzedają ją za aż 14 tysięcy złotych. Wysokie kwoty udało się osiągnąć również za prace Ewy Kuryluk, której akwarela z lat 60. została wylicytowana za 4800 złotych, a także rysunek "Hell landscape" Honzy Zamojskiego sprzedany za 4000 złotych. Łącznie zebrano 106 tysięcy i 100 złotych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA