Rozświetleniem choinki przed Ratuszem zainaugurowano Betlejem Poznańskie na Starym Rynku

Autor: A. Karczewska fot. MC; Hieronim Dymalski
REKLAMA

Rozświetleniem miejskiej choinki przed Ratuszem zainaugurowano Betlejem Poznańskie na Starym Rynku. Przez kolejne tygodnie mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać z licznych atrakcji przedświątecznych.

Choć już od godzin południowych najmłodsi poznaniacy mogli korzystać z przygotowanych dla nich atrakcji, takich jak animacje zimowe i spotkania z postaciami z bajek, to dopiero o godzinie 17:00 oficjalnie zainaugurowano Betlejem Poznańskie na Starym Rynku. Tradycyjnie już zrobiono to poprzez rozświetlenie miejskiej choinki, która stanęła przed Ratuszem.

Wydarzenie, które przyciąga tłumy mieszkańców i turystów uświetniły występy artystyczne i akrobatyczne. Nie brakowało także świątecznej muzyki i zabaw.

Przez kolejne tygodnie, aż do 22 grudnia, na Starym Rynku będzie można korzystać z licznych atrakcji, jakie przygotowano w ramach tegorocznej edycji Betlejem Poznańskiego. Na starorynkowej płycie stanął kiermasz świąteczny, na którym polscy i zagraniczni wystawcy sprzedają zarówno produkty spożywcze, zwykle regionale wyroby i przysmaki, jak i ozdoby świąteczne czy wyroby rękodzielnicze.

Tradycyjnie na Starym Rynku stanęła również Szopka Bożonarodzeniowa i po raz kolejny skrzynka na listy w ramach Poczy św. Mikołaja.

W każdy weekend na najmłodszych odwiedzających będą czekać zimowe animacje oraz spotkania z postaciami z bajek. Dla „małych i dużych” występować będą także artyści ze swoim fire show „Świąteczna gorączka”.

Już w przyszłym tygodniu, w dniach 7-8 grudnia, odbywać się będzie kolejny Poznań Ice Festival, czyli Festiwal Rzeźby Lodowej. Udział w nim weźmie 24 rzeźbiarzy z 11 państw. Tym razem jednak rywalizacja zostanie przeniesiona w inną część miasta - między ul. Paderwskiego i Zamkową. Podczas wydarzenia będą odbywać się również m.in. warsztaty rzeźbienia w lodzie skierowane do dzieci.

W sobotę, 7 grudnia dzieci (i nie tylko) będą miały okazję do spotkania św. Mikołaja, który pojawi się w godzinach 12:00-14:00 na Starym Rynku.

Tydzień później, 14 grudnia, po raz kolejny przy Ratuszu zabrzmi najpopularniejsza kolęda na świecie, czyli „Cicha Noc” wykonywana w różnych językach. To okazja do integracji i poznawania wzajemnych zwyczajów i kultur, prezentując jednocześnie polską gościnność i tradycję. Na uczestników czekać będzie także barszcz z uszkami.

Dzień później do Poznania trafi Betlejemskie Światło Pokoju, które tradycyjnie przyniosą harcerze.

Tuż przed świętami, 21 grudnia, przez centrum miasta przejdzie Wielka Świąteczna Parada, która wyruszy z Placu Wolności i dotrze na Stary Rynek, gdzie na uczestników czekać będzie Gwiazdor.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA