"Robimy to dla wszystkich - solidarnie z sędziami" Łańcuch Światła w niedzielę na pl. Mickiewicza

Autor: A. Karczewska fot. archiwum redakcji
REKLAMA

Pierwszy dzień grudnia w wielu miastach Polski upłynie pod znakiem manifestacji w ramach Łańcucha Światła. Uczestnicy chcą okazać solidarność z sędziami i przedstawicielami prawa, którzy na co dzień odczuwają skutki prób wywoływania na nich presji oraz wprowadzanych zmian w sądownictwie. To także kolejny "protest w obronie polskiego sądownictwa".

Z uwagi na trwające Betlejem Poznańskie na Placu Wolności, niedzielna manifestacja odbędzie się na Placu Mickiewicza. Celem ogólnopolskich manifestacji jest okazanie solidarności ze środowiskiem sędziowskim oraz sprzeciwu wobec wprowadzanych zmian i sposobu ich egzekwowania przez polityków.

"To już nie są internetowe przepychanki, oratorskie popisy polityków z telewizorów, sprawy jakiegoś zamkniętego środowiska. To groźby, niszczenie ludzi, wymuszanie posłuszeństwa. Nierealne dla zwykłego człowieka sytuacje i bezpodstawne zarzuty, które mają jeden cel - zmusić nas wszystkich do posłuszeństwa. Bo kiedy politycy w całości opanują sądy nic ich nie powstrzyma przed narzuceniem każdej i każdemu swojej woli. Zdobycie i utrzymanie władzy. Tylko na tym zależy obecnie tym, którzy niszczą niezależnych sędziów. Pokażmy, że jesteśmy razem i się ich nie boimy! "
organizatorzy wydarzenia

Uczestnicy będą apelować do sędziów Sądu Najwyższego o jak najszybsze wykonanie wyroku TSUE z 19 listopada i rozstrzygnięcie, czy osoby powołane przez upolitycznioną KRS są sędziami. Jednocześnie zwrócą się z prośbą do sędziów, by "byli odważni" i nie poddali się presji do jakichkolwiek działań, głównie ze strony polityków.

Wśród postulatów znalazł się również apel do sądów o "wstrzymanie się od opiniowania kandydatur dla upolitycznionej neoKRS".

Jak podkreślają organizatorzy, akcja ma charakter obywatelski, dlatego wystosowano prośbę o nieprzynoszenie wszelkiego rodzaju emblematów partyjnych. Mile widziane są za to transparenty, które dotyczą tematu i wyrażają solidarność z nękanymi sędziami i prokuratorami. Możliwe jest również przynoszenie flag Polski i Unii Europejskiej.

Łańcuch Światła rozpocznie się w niedzielę (1 grudnia) o godzinie 16:00 na Placu Mickiewicza i potrwa około 2 godzin.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA