Nowa tymczasowa organizacja ruchu na autostradzie A2

Autor: Codzienny Poznan AK Karolina But AW fot./grafika Autostrada Wielkopolska
REKLAMA

Od dzisiaj wprowadzana jest nowa tymczasowa organizacja ruchu na autostradzie A2 pomiędzy węzłami Poznań-Luboń i Poznań-Krzesiny.

Od dzisiaj kierowcy jadący w kierunku Świecka będą poruszać się po dwóch pasach na jezdni północnej z miejscowymi utrudnieniami w chwili wykonywania oznakowania poziomego.

Z kolei kierowcy podróżujący w kierunku Warszawy wrócili już na jezdnię południową, która przez ostatnie tygodnie była placem budowy. W obu kierunkach dostępne są również pasy awaryjne.

"Tymczasowa Organizacja Ruchu wprowadzana z końcem listopada, to już ostatnia zmiana ruchu na autostradowej obwodnicy Poznania. Cały czas trzymaliśmy kciuki za pogodę, bo naszym celem było zakończenie zasadniczych prac na całej długości 16 km rozbudowywanej obwodnicy do końca listopada. Cel zrealizowaliśmy i mamy nową nawierzchnię na trzech pasach w obu kierunkach. Daliśmy radę! "
Michał Pabich kierownik projektu z Autostrady Wielkopolskiej SA

Wiele wskazuje na to, że jeszcze w grudniu uda się udostępnić po trzy pasy autostradowej obwodnicy Poznania dla każdego z kierunków. Oznaczałoby to wyprzedzenie harmonogramu o ok. 6 miesięcy.

Udostępnienie trzeciego pasa ruchu w obu kierunkach na odcinku Poznań Zachód – Poznań Krzesiny możliwe będzie po przeprowadzeniu prac odbiorowych oraz przeprowadzeniu wymaganych procedur administracyjnych. W pierwszym półroczu przyszłego roku będą kontynuowane roboty poza jezdniami głównymi autostrady, a więc niewywołujące znaczących utrudnień w ruchu. Zakończenie całej rozbudowy autostradowej obwodnicy Poznania planowane jest w czerwcu 2020 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA