Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino już po raz 37.

Autor: A. Karczewska fot. Dawid Majewski
REKLAMA

To ten czas w roku - już w niedzielę rozpocznie się 37. już edycja Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! Podobnie jak w latach ubiegłych, na widzów czekać będzie szereg ciekawych filmów, w tym bajek animowanych i świątecznych komedii, a także pokazów muzycznych i konkursów.

To już 37. odsłona kultowego poznańskiego festiwalu, który rozpocznie się w niedzielę, 1 grudnia w Sali Wielkiej CK Zamek. Przez cały tydzień, aż do 8 grudnia, na uczestników czekać będzie szereg atrakcji. Co ważne, festiwal skierowany jest zarówno do młodych widzów jak i tych dorosłych.

Tym razem na ekranach będzie można obejrzeć więcej niż w poprzednich latach filmów z gatunku kina inicjacyjnego. Tradycyjnie nie zabraknie filmów animowanych, bajek czy świątecznych komedii. Wśród najbardziej rozpoznawalnych tytułów pojawią się takie filmy jak: "Biegnąc w stronę nieba" Mirlana Abdykalova, "Cały świat Romy" Mishy Kamp, czy "Młodego Ahmeda" w reżyserii Jean-Pierre'a, który otrzymał Złotą Palmę na Festiwalu w Cannes.

W programie znalazły się również pokazy przedpremierowe m.in. takich produkcji jak "Magiczne święta Ewy", "Latawiec" czy "Goliath".

Łącznie zaplanowano pokazy 3780 obrazów ze 115 państw, które podzielono na kilka kategorii. 

Po raz kolejny zostanie również wybrany najlepszy film krótkometrażowy oraz pełnometrażowy, w którym udział wezmą przedstawiciele niszowego kina dla dzieci i młodzieży.

Festiwal zakończy się 8 grudnia uroczystą galą.

Pełen program wydarzenia dostępny jest na stronie internetowej Festiwalu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA