Dziś ostatni dzień tegorocznego sezonu Poznańskiego Roweru Miejskiego

Autor: A. Karczewska fot redakcja
REKLAMA

Jeszcze tylko dzisiaj do północy można korzystać z Poznańskiego Roweru Miejskiego. Dobiega końca kolejny sezon miejskich jednośladów, choć nie da się ukryć, że w tym roku użytkownicy o wiele częściej niż dotychczas mieli powody do narzekania.

System PRM zostanie wyłączony o północy z soboty na niedzielę. Zakończenie sezonu obowiązuje zarówno dla rowerów 3. jak i 4. generacji.

Po tym, jak jednoślady nie będą już użytkowane przez cyklistów, operator przez zimę będzie miał czas, by przeprowadzić szczegółowy przegląd sprzętu, jego konserwację oraz ewentualne konieczne naprawy.

Przyszłoroczny sezon ma rozpcząć się wiosną 2020 roku. Użytkownicy nie kryją jednak krytyki wobec operatora za sezon, który dobiega końca. W tym roku nie brakowało częstych i regularnych awarii systemu, a użytkownicy skarżyli się również na niesprawne jednoślady, zbyt długie naprawy, małą dostępność rowerów i słabą rotację między stacjami. Kilka miesięcy temu niezadowolony z poziomu usług Operatora nałożył na niego wielomilionowe kary.

Wiadomo już, że tegoroczne zainteresowanie użytkowników było o wiele mniejsze niż w ubiegłym roku. ZTM i Miasto zapowiedziały podjęcie działań wobec polepszenia usług w ramach PRM. Na razie nie wiadomo jednak czy dojdzie do zmiany Operatora systemu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA