Wstępne ustalenia: kobieta, która śmiertelnie potrąciła 8-latkę wjechała na czerwonym świetle

Autor: A. Karczewska vid. x-news
REKLAMA

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 8-letnia dziewczynka, która wczoraj została śmiertelnie potrącona przez samochód na skrzyżowaniu ul. Opolskiej i Jesionowej weszła wraz z mamą na przejście dla pieszych mając zielone światło. Kobieta, która prowadziła samochód miała wjechać na czerwonym.

Do wypadku doszło po godzinie 14:00 w czwartek, na ul. Opolskiej przy skrzyżowaniu z ul. Jesionową. Według relacji świadków dziewczynka weszła na przejście dla pieszych wraz z mamą, która trzymała ją za rękę. Paliło się wówczas zielone światło dla pieszych. Gdy na pasy wjechał samochód, kobieta zdążyła odskoczyć, jednak dziecko będące nieco przed nią nie. Dziewczynka została potrącona.

Na miejscu przez około godzinę prowadzono reanimację dziewczynki. Niestety, nie przyniosła ona skutku, dziecko zmarło.

Prowadząca samochód 69-latka miała powiedzieć policji, że oślepiło ją słońce.

Tymczasem, według prowadzącej sprawę Prokuratura Rejonowa Poznań Wilda, ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca pojazdem wjechała na przejście dla pieszych, gdy paliło się czerwone światło dla samochodów.

Na razie trwa zbieranie materiału dowodowego, prokuratura podkreśla, że jest jeszcze zbyt wcześnie, by postawić zarzuty, jednak kobieta prawdopodobnie usłyszy zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Nie została jeszcze przesłuchana w sprawie. Badanie wykazało, że była trzeźwa.

W poniedziałek odbędzie się sekcja zwłok dziewczynki.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA