"Rozśpiewany Tramwaj Mistrza" wyjedzie na poznańskie ulice!

Autor: A. Karczewska fot pixabay
REKLAMA

"Rożspiewany Tramwaj Mistrza" i "Tramwaj kinowy" to dwie atrakcje, jakie jutro pojawią się na ulicach miasta. MPK Poznań postanowiło przyłączyć się do obchodów 100. rocznicy osiedlenia się Feliksa Nowowiejskiego w stolicy Wielkopolski oraz 90. rocznicy powstania Salonu Muzycznego w Wilii wśród róż. Na co mogą liczyć mieszkańcy i turyści?

Feliks Nowowiejski to uznany na świecie kompozytor, dyrygent i pedagog, którego historia mocno wiąże się z Poznaniem i Wielkopolską. Z okazji setnej rocznicy osiedlenia się Feliksa Nowowiejskiego w stolicy Wielkopolski oraz 90. rocznicy powstania Salonu Muzycznego w Wilii wśród róż postanowiono przypomnieć i przybliżyć poznaniakom i turystom tę postać.

W obchody rocznicowe włączyło się również MPK Poznań, które zaprasza do wspólnego świętowania już w sobotę, 30 listopada.

Tego dnia na ulice Poznania wyjedzie specjalny Rozśpiewany Tramwaj Mistrza, czyli zabytkowa bimba z Feliksem Nowowiejskim (granym przez aktora) na czele. Pasażerowie mogą liczyć na występy poznańskich chórów oraz wspólne śpiewanki. Dodatkowo, przewodnik będzie opowiadał o miejscach na terenie Poznania związanych z dyrygentem.

Wszystkie kursy będą rozpoczynać sie i kończyć na placu Wielkopolskim, od godziny 13:00, co godzinę aż do 16:00. Każda przejażdżka będzie trwała około 30 minut, a udział w niej jest bezpłatny.

Dodatkowo, o godzinie 12:30 na skwerze przed tramwajem odbędzie się pełna inscenizacja powitania Feliksa Nowowiejskiego i koncert szkolnych chórów. Występ w skróconej wersji będzie można zobaczyć przed każdym odjazdem tramwaju.

To nie koniec atrakcji, na jakie mogą liczyć w sobotę poznaniacy i turyści. Na plac Wielkopolskim stanie również Tramwaj Kinowy, w którym działać będzie kawiarenka z ciepłymi napojami i drożdżówkami. Będzie tam można obejrzeć film „Willa wśród róż. Poznańskie lata Feliksa Nowowiejskiego” oraz wysłuchać audycji radiowej  „Tramwaj Mistrza”.

Trasa przejazdu „Rozśpiewanego Tramwaju Mistrza”:
Plac Wielkopolski - 23 Lutego - Mielżyńskiego - Gwarna - Święty Marcin - Al. Marcinkowskiego - Plac Wolności - 27 Grudnia - Fredry - Roosevelta - Święty Marcin - Towarowa - Matyi - Roosevelta - Fredry - Mielżyńskiego - 23 Lutego - Plac Wielkopolski
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA