"Antyfutrzarski" happening w sobotę na ul. Półwiejskiej

Autor: Oskar Glin fot. pixabay
REKLAMA

Stowarzyszenie Otwarte Klatki zaprasza na antyfutrzarski happening, który rozpocznie się w sobotę, 30 listopada, o godzinei 13:00 na ul. Półwiejskiej przy Starym Browarze. Będzie to zakończenie trwającego Tygodnia Bez Futra.

Aktywiści rozpoczęli Tydzień Bez Futra od manifestacji w Warszawie, kiedy to zebrali się wraz z ambasadorką projektu Mają Ostaszewską pod budynkiem Sejmu ukazując swój sprzeciw wobec hodowli zwierząt futerkowych.

Organizatorzy zapewniają, że podczas sobotniego happeningu każdy będzie mógł złożyć podpis pod petycją, która ma doprowadzić do jak najszybszej delegalizacji hodowli. 
Łukasz Flieger ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki dodaje, że głosy w tej sprawie przez ostatnie lata były ignorowane przez polityków, którzy nie potrafili wprowadzić zakazu hodowli zwierząt na futro. Dodaje również, że według badań Biostat aż 73% Polaków jest przeciw mordowaniu ponad 5 milionów zwierząt rocznie, aby zrobić z nich kurtki czy płaszcze. 


Otwarte Klatki to stowarzyszenie działające na rzecz wprowadzenia zmian chowu przemysłowego oraz zapobieganiu cierpienia zwierząt. Ich ostatnią akcją było uwolnienie ponad 10 z fermy futrzarskiej w Goliszewie. 


Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA