Tramwaj na Naramowice - jest wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej

Autor: Codzienny Poznań AK fot. PIM
REKLAMA

Do Urzędu Miasta Poznania trafił wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dotyczącej budowy nowych odcinków trasy tramwajowej na Naramowice. To ważny etap przedsięwzięcia, które ma na celu poprawę skomunikowania północnej części miasta z jego centrum.

Uzyskanie zezwolenia jest konieczne do rozpoczęcia prac budowlanych na nowych odcinkach trasy. Wraz z wnioskiem wykonawca musiał przygotować i przedstawić szereg dokumentów, w tym dokumentację projektową.
Jeśli decyzja będzie pozytywna to zgodnie z przyjętym harmonogramem roboty budowlane mają rozpocząć się na wiosnę 2020 roku.

Obecnie trwają prace przygotowywawcze na placu budowy - wyburzanie budynków, które znajdują się na planowanej trasie tramwajowej i zabezpieczanie terenu, a wkrótce przeprowadzone będą kolejne badania archeologiczne. Tym razem będą dotyczyć terenu w parku Kosynierów, gdyż w przeszłości mieścił się w tym miejscu cmentarz ewangelicki.

Według przyjętych założeń, tramwaj ma dojeżdżać do Naramowic z przebudowanej pętli Wilczak już na przełomie 2021 i 2022 roku. Planowana trasa tramwajowa ma mieć ponad 3 km długości. W ramach inwestycji przebudowane lub wybudowane zostaną również drogi i infrastruktura drogowa, mająca zapewnić odpowiednią komunikację i płynny przejazd zarówno samochodów jak i tramwajów w tym rejonie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA