"Skończmy ze smogiem" - w czwartek spotkanie na poznańskiej Woli

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Czym jest smog i jak poznaniacy przyczyniają się do jego powstawania, jak można tego uniknąć, jak uzyskać dofinansowanie na wymianę pieca i co grozi za spalanie substancji zabronionych to tylko część pytań, na które odpowiedzi będzie można uzyskać podczas czwartkowego spotkania w ramach cyklu "Skończmy ze smogiem w Poznaniu" realizowanego z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Będzie to już trzecie z czterech spotkań informacyjno-edukacyjnych zaplanowanych w ramach cyklu będącego częścią projektu "Skończmy ze smogiem w Poznaniu" realizowanego z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Tym razem rozmowy o zanieczyszczeniu i ochronie powietrza będą prowadzone w Zespole Szkół nr 2 przy ul. Hangarowej 14. Uczestnicy spotkania dowiedzą się m.in. czym jest tzw. uchwała antysmogowa i jak brzmią jej zapisy, a także w jaki sposób egzekwowany jest zakaz spalania odpadów i co grozi za łamanie prawa. Przedstawione zostaną również możliwości uzyskania dofinansowania na wymianę źródeł ogrzewania, czyli kotłów i pieców oraz przyłączenie budynków do sieci gazowej.

Podczas spotkania będzie możliwość zobaczenia z bliska drona, który w ramach programu "Skończmy ze smogiem w Poznaniu" lata nad Poznaniem kontrolując spalane przez mieszkańców substancje.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 28 listopada Zespole Szkół nr 2 przy ul. Hangarowej 14. Początek o godz. 17:00. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA