Podpisano umowę z wykonawcą prac modernizacyjnych obiektów na Torze Regatowym Malta

Autor: Codzienny Poznań AK fot. PIM
REKLAMA

W najbliższych dniach rozpoczną się prace związane z modernizacją obiektów Toru Regatowego Malta. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisała umowę z wybranym w przetargu wykonawcą robót, któremu przekazano już plac budowy.

Modernizacja jest konieczna jeśli Miasto chce organizować największe, międzynarodowe imprezy wioślarskie i kajakarskie. Obiekty muszą bowiem spełniać wszelkie wymagania stawiane organizatorom takich wydarzań. Już w czerwcu 2020 roku w stolicy Wielkopolski odbędą się Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie - czasu na dostosowanie miejsca rozgrywek jest zatem niewiele.

Inwestycja obejmie wieżę sędziowską oraz budynek multimedialny. Dla tej pierwszej projekt jest już gotowy, co ułatwi zadanie wybranemu w przetargu wykonawcy. W ramach prac przeprowadzony zostanie remont wszystkich kondygnacji budynku, wymieniony zostanie dach i elewacja oraz przeprowadzona będzie modernizacja przejścia łączącego wieżę z budynkiem POSiR. Wyremontowane zostaną również podesty, schody i balustrady przy obiekcie oraz instalacja teletechniczna.

W przypadku budynku multimedialnego najpierw konieczne jest przygotowanie dokumentacji projektowej, na podstawie której będzie można przystąpić do robót budowlanych. Remont obejmie pomieszczenia budynku, w tym salę konferencyjną. Wymienione zostaną systemy klimatyzacji i wentylacji, a dach będzie ocieplony.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisała już umowę z wykonawcą, na podstawie której modernizacja ma zakończyć się w maju 2020 roku, czyli tuż przed planowanymi Mistrzostwami Europy w Wioślarstwie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA