Ogromny pożar w Turku. Do akcji wezwano ponad 40 zastępów strażackich, ewakuowano ponad 100 mieszkańców i pracowników

Autor: Codzienny Poznań AK fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Ponad 40 zastępów straży pożarnej walczy z pożarem, jaki wybuchł w nocy w jednej z hal zakładu produkującego meble przy ul. Górniczej w Turku w Wielkopolsce. Konieczne było ewakuowanie ponad stu okolicznych mieszkańców. W drodze na miejsce jest już wojewoda wielkopolski.

Ogień pojawił się około godziny 1:30 w nocy i objął halę produkcyjno-magazynową o łącznej powierzchni prawie 20 tysięcy metrów kwadratowych. Znajdują się tam m.in. lakiernia i chromownia. Część obiektu spłonęła całkowicie, reszta częściowo. Częściowo także zawalił się dach.

W szczytowym momencie akcji z pożarem walczyło ponad 40 zastępów straży pożarnej, czyli około 160 strażaków. Działania na miejscu cały czas trwają, choć są one teraz skupione na dogaszaniu terenu, co może potrwać jeszcze kilka godzin. Prace utrudnia fakt, że w środku znajdują się środki chemiczne i lakiernicze.

Podczas akcji strażakom udało się obronić przed ogniem pobliski biurowiec oraz zbiornik z gazem LPG.

Konieczna była ewakuacja pracowników oraz okolicznych mieszkańców - część opuściła domy jeszcze przed przyjazdem służb, pozostali zostali ewakuowani przez policję. Łącznie ewakuacją objęto ponad 100 osób.

Do akcji sprowadzono strażaków z całego powiatu i części województwa. Nie ma informacji o poszkodowanych. Straty materialne są ogromne.

W drodze na miejsce jest wojewoda wielkopolski.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA